سلام

با دومین نقد فیلم خدمت شما دوستان عزیز هستم و آرزو میکنم که این مطالب مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشه.

امروز میخوام فیلم شزم رو از لحاظ سینما شناختی نقد و بررسی کنم و امیدوارم تا پایان این مطلب صبور باشید و از نظرات خوبتون مارو بی بهره نزارید.

نقدم رو با این جمله شروع میکنم که "آینده مال دی سی خواهد بود".

کمپانی دی سی نشون داد که میتونه یک رقیب سر سخت برای مارول باشه و با تجربه ای که در فیلم های شزم و آکوامن کسب کرده به سمت موفقت های بیشتر خیز برمی داره و اصطلاحا راهشو یاد گرفته.

"شزم فوق العاده ترین فیلم دی سی بود"

بله، شزم واقعا فوق العاده بود . اولا بگم که کمپانی New Line رو من می پرستم برای فیلم های ژانر مختلف و موفقی که در تاریخ سینما بجا گذاشته و از جمله این فیلم ها میشه به IT، راهبه، ارباب حلقه ها، هابیت و فیلم های کمیک بوکی موفقی از جمله فیلم The Mask و بلید رو کار کرده و برای ما خاطره ساز شده. 

شروع فیلم با خبیثی رو به رو میشیم که توسط پدر و برادرش تحقیر شده و جادو رو راه پایان دادن به تحقیر ها میدونه و پس از وسوسه شدن توسط 7 گناه کبیره جادوگر شزم متوجه بی لیاقتیش میشه و اون رو ترد میکنه که البته این قضیه کمی برای انگیزه ی خباثت کافی به نظر نمیاد. این فیلم با تم کمدی-خانوادگی به اولین فیلم کمپانی دی سی تبدیل شده که روی مفهوم خانواده تاکید میکنه و سرنوشت فیلم رو میده به دست دو تا بچه که انصافا این دوتا بچه کاری کردن که بن افلک و گل گادوت و غیره در دنیای دی سی نتونستن بکنن.

از هنرپیشگی زکری لی وای هرچی بگم کم گفتم البته بعضی جاها از حالت کمدی به حالت لودگی می رفت اما سریع برمیگشت و همه چیز طبیعی میشد. زکری لی وای واقعا یک بچست که فقط قد بلند کرده و همین باعث موفقیت این اثر شده. جک دیلن در نقش برادر ناتنی بیلی باتسون غوغا به پا کرد و مارو امید وار کرد که آینده ی شگفت انگیزی در انتظار دنیای دی سی هست. 

اما جلوه های ویژه ی فیلم و خصوصا چهره پردازی 7 گناه کبیره ضعیف کار شده بود که با توجه به بودجه ی کم این فیلم توجیه پذیره. بشخصه هیچ وقت کمیک های شزم رو دنبال نمیکردم و برای من شخصیت محبوبی نبود اما با این فیلم به یکی از شخصیت های محبوب من تبدیل شد و از همه مهم تر امضای تازه ای به دفتر دنیای دی سی زد و یک ژانر متفاوت تر از فیلم های دیگه این یونیورس رو عرضه کرد. خبیث فیلم یا دکتر سیوانا با بازی هنرپیشه مورد علاقم آقای استرانگ بسیار خوب از آب درآمد و از خبیث های پیشین دنیای دی سی پارو فراتر گذاشت و اصطاحا یک سرو گردن بالاتر بود. 

امیدوارم از این نقد راضی بوده باشید

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها